V Mistrzostwa Klubu Osa Łomianki Siatkówka

O tytuł mistrza klubu rywalizowano 31 maja 2019 w trzech kategoriach wiekowych.

W rywalizacji wzięło udział blisko 50 zawodników z KS Osa Łomianki. Zawody rozegrano w ramach autorskiego wieloboju siatkarskiego składającego się z 10 konkurencji szybkościowo-sprawnościowych zakończonego turniejem siatkarskim w systemie „jeden na jeden”.

Tytuł mistrza klubu Osa Łomianki Siatkówka w klasyfikacji IV-V klasa szkoły podstawowej zdobył Szymon Szymańczyk (86pkt.), tuż za nim uplasowała się Julia Rozmus (79 pkt.) a trzecie miejsce wywalczył Łukasz Tymiński (76 pkt.).

W grupie starszej w rywalizacji klas VI-VII najlepszym zawodnikiem został Maciej Leśnikowski (135 pkt.), który powtórzył swój sukces z roku 2017. Na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Siek (126pkt.). Walka o trzecie miejsce była zacięta. O miejscu na podium zdecydował 1 punkt! Ostatecznie brązowy medal zdobyła Maja Mikos (118 pkt.). Czwarte miejsce przypadło ubiegłorocznemu mistrzowi Janowi Szczurkowi.

W najstarszej grupie rywalizacja była bardzo wyrównana. Jedynie klika punków decydowało o końcowej kolejności na podium. Tytuł mistrza klubu w kategorii wiekowej VIII klasa i starsi wywalczył Adam Wiśniewski (244 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny brązowy medalista Adam Wyszyński. Podobnie jak w młodszej grupie walka o trzecie miejsce była zacięta i dopiero ostatnia konkurencja wyłoniła medalistę. Na trzecim schodku stanęła Maria Sokołowska z wynikiem 239 punktów i tym samym wyprzedzając o jeden punkt srebrnego medalistę z roku 2018 i 2017 Konrada Wodzyńskiego.

W uroczystej ceremonii wręczania nagród oraz wyróżnień wzięła udział Burmistrz Łomianek Pani Małgorzata Żebrowska-Piotrak, która wraz z Panią Małgorzatą Frączek reprezentującą dział sportu ICDS Łomianki uhonorowały uczestników V Mistrzostw KS Osa Łomianki Siatkówka pucharami, medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Dodatkowo wręczono specjalne wyróżnienie klubowe za systematyczny udział w treningach. Najbardziej pracowite „Osy” otrzymały drewniane dyplomy oraz leżaki – w końcu odpoczynek się należy. W sezonie 2018-2019 było 76 treningów z czego najbardziej pilne zawodniczki Aleksandra Czapiewska oraz Elżbieta Saturska opuściły jedynie siedem! Wyróżnienia otrzymali również złoty medalista mistrzostw Wiśniewski Adam (64 tre.), Butryn Martyna, Halicka Natalia, Kosińska Oliwia, Nitychoruk Aleksandra, Owczarczyk Wiktoria, Stępień Fabian wszyscy po 60 treningów.

W młodszej grupie wyróżnienia pracowitej osy otrzymali – Rozmus Julia (srebrna medalista), Tymiński Łukasz (brązowy medalista mistrzostw), Gałecki Szymon, Belka Hanna, którzy przepracowali cały rok jedynie z kilkoma nieobecnościami. Jak widać po medalistach, systematyczna praca daje rezultaty.

Nowością w tym sezonie było zorganizowanie przez KS Osa Łomianki Łomiankowskiej Ligi Siatkowej o Złotą Piłkę Osy. Zgłoszone były trzy drużyny. Rywalizacja trwała cały rok w sumie rozegrano 15 meczów. Walka była wyrównana jednak zdecydowanym zwycięzcą ligi o złotą piłkę Osy zostały: Martyna Butryn, Natalia Halicka, Oliwia Kosińska, Julia Majewska, Wiktoria Pachucy, Maria Sokołowska.
Zawodnicy uhonorowali również trenerów działających w ramach naszego klubu Osa Łomianki Siatkówka – Monika Makowiecka, Martyna Lenkiewicz, Wojciech Ubysz, Filip Filiński, Kaja Kalwoda-Rosa, Małgorzata Lenczewska, Oskar Rosa. Opiekunowie otrzymali statuetki z podziękowaniami oraz leżaki.

W ostatnich słowach kończących uroczystość podsumowania klubowych mistrzostw oraz sezonu 2018/2019, prezes klubu Osa Siatkówka Łomianki Oskar Rosa podziękował rodzicom za zaangażowanie w działalność klubu oraz podziękował za wsparcie partnerom i instytucjom wspierających sport młodzieżowy w Łomiankach tj. Gmina Łomianki, Bank BNP Paribas Oddział w Łomiankach oraz Centrum Medyczne Gamma.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.