Zdrowy kręgosłup w Twoim mieście

Niezmiernie miło nam poinformować o nadchodzącym cyklicznym wydarzeniu pt. Zdrowy kręgosłup. Pierwsze zajęcia odbędą się w niedzielę 17.03.2024r. w sali szermierczej ICDS Łomianki o godzinie 10:00-11:00. Zajęcia odbywać się będą w ramach Łomiankowskiego Mechanizmu Partycypacyjnego 2024, zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy Łomianki, bezpłatne dla uczestników!!!

Zajęcia będą organizowane w niedziele na obiektach ICDS Łomianki przy ulicy Staszica 2, godz. 10:00-11:00. Ćwiczenia dedykowane dla osób pełnoletnich. Poziom wytrenowania nie ma znaczenia. Każdy uczestnik może ćwiczyć we własnym tempie i zakresie.

Zapisy:

e-mail: piotr.tobolski@ksosa.pl
tel: 570 054 307

Na czym polegają zajęcia?

Ćwiczenia zdrowy kręgosłup polegają na wzmocnieniu mięśni powierzchownych oraz głębokich grzbietu oraz poprawie sprężystości kręgosłupa. W trakcie zajęć wykonuje się ćwiczenia o charakterze statycznym z uwzględnioną stabilizacją odcinkową, jak i również sekwencje ruchowe z  wykorzystaniem piłek gimnastycznych oraz gum oporowych. Są to ćwiczenia profilaktyki schorzeń kręgosłupa i aparatu ruchu, a nie rehabilitacja!!! Celem jest pomoc osobom, które doświadczają przewlekłych bóli oraz dysfunkcji aparatu ruchu jak i poprawa komfortu w codziennej lokomocji. Zdrowy kręgosłup jest skierowany do dorosłych osób w każdym wieku, głównie do osób, które wykonują pracę o charakterze siedzącym oraz odczuwają bóle w obrębie kręgosłupa związane z nadmiernym napięciem mięśni.

Kto poprowadzi zajęcia?

Piotr Tobolski, absolwent AWF w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne, gdzie ukończył specjalizacje z gimnastyki korekcyjnej oraz trenera przygotowania motorycznego. Na co dzień współpracuje z osobami chcącymi poprawić zarówno wygląd ciała jak i jego mobilność/ funkcjonalność, zajmuje się prowadzeniem treningów personalnych oraz zajęć grupowych fitness/ pilates. Prowadzi również zajęcia sportowe dla młodych adeptów  sportu w wieku 3-6lat w klubie sportowym „Osa Łomianki”. Podczas 6 letniej przygody trenerskiej udało mu się stworzyć swój team, aktualnie zrzesza on około 20 osób, które trenują z Piotrem indywidualnie. Ukończył różnorodne kursy i szkolenia, które wplata w zajęcia na wielu płaszczyznach. Realizacja zadania pt. ”Zdrowy kręgosłup”, które finansowane jest z Łomiankowskiego Mechanizmu Partycypacyjnego 2024, stanowi kolejny etap jego rozwoju i jego ścieżki zawodowej. Obecnie mieszka w Nasielsku, gdzie uczestniczy w czynnej aktywizacji ruchowej mieszkańców będąc członkiem rady sportu.

UWAGA: W razie ograniczenia liczby uczestników zajęć informujemy o pierwszeństwie zapisów dla posiadaczy Łomiankowskiej Karty Mieszkańca.

Do zobaczenia!

#Łomiankimiastomożliwości#ŁomiankidlaNGO#ŁMP2024

Zobacz inne aktualności

Aktualności

Osa Łomianki Baseball – start od maja

Wszystkich pasjonatów gry w baseball informujemy, że startujemy z zajęciami od 16 maja 2024. Zajęcia będą realizowane na orliku w Łomiankach przy ulicy Wiślanej. Trenerem

Aktualności

W sobotę zabawy o innych godzinach

Jednorazowa zmiana godziny zajęć z zabaw sportowych dla dzieci w sobotę 20.04.2024 według harmonogramu poniżej:09:00-09:55 – grupa 2,5-3 lat10:00-10:55 – grupa 4-5 lat11:00-11:55 – grupa

Chcesz do nas dołączyć?

Skontaktuj się z nami

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.